Ugrás a tartalomra

egyetemi docens

A(z) Általános Orvostudományi Kar (PTE ÁOK) / Gyermekgyógyászati Klinikai oktatás álláspályázatot hirdet "egyetemi docens" munkakör betöltésére, az alábbi feltételekkel:

Pályázati azonosító: PTE/001394
Jogviszony típusa: Munkaviszony
Munkaidő: Részmunkaidő (heti 4 óra)
A jogviszony ideje: Határozatlan idő
Az állás legkorábban betölthető:
Jelentkezési határidő:
Munkavégzés helye: 7623 Pécs, József Attila út 7.

Részletek

Munkakörhöz tartozó feladatok
• Az oktatott tárgyat magába foglaló tudományág átfogó ismerete, tantárgycsoport összefogásához, továbbá a tárgyak tananyagának önálló összeállításához, valamint magas színvonalú előadások tartásához idegen nyelven is szükséges felkészültség
• Az oktatott szakterület anyagának folyamatos tartalmi és módszertani korszerűsítése, illetve az ilyen irányú tevékenység irányítása (pl. jegyzet, tankönyv, szakkönyv írása)
• A doktorjelöltek munkájának irányítása, irányító jellegű részvétel doktori képzésben, habilitált docensek esetében részvétel doktori és habilitációs eljárásokban
• Az oktató és a tudományos munka szervezése
• Rendszeres és sokrétű kapcsolat tartása tudományterületének gyakorlati tevékenységével, tudományos feladatok megoldásának irányítása, pályázati csoportok tevékenységének összefogása, kutatási/szakmai megbízások szerzése
• Kezdeményező és irányító részvétel az intézményben folyó szakmai közéleti munkában, a kari, egyetemi, különösen oktatásszervezési feladatok megoldásában
• Törekvés az egyetemi tanári követelmények teljesítésére
Pályázati feltételek
Szakirányú egyetemi végzettség
PhD, habilitáció
Angol és / vagy német nyelven előadói és vitakészség
Legalább 12 éves oktatói és kutatói gyakorlat
Jelentős tudományos tevékenység, hazai és nemzetközi szinten való elismertség
A feladatkör ellátásával kapcsolatos tervek és az azok megvalósításra vonatkozó elképzelések megléte

A jelentkezés csak bejelentkezett felhasználók számára engedélyezett.

1. Regisztráció
2. Belépés regisztrált felhasználóinknak
3. Jelentkezés az álláspályázatra

1. Belépés egyetemi polgároknak
2. Jelentkezés az álláspályázatra
A kiírás utolsó módosítása:
2024. október 11. 14:29
Lejárati idő