Ugrás a tartalomra

intézetigazgató

A(z) Természettudományi Kar (PTE TTK) / Kémiai Intézet (KÉM) álláspályázatot hirdet "intézetigazgató" munkakör betöltésére, az alábbi feltételekkel:

Pályázati azonosító: PTE/001399
Jogviszony típusa: Munkaviszony
Munkaidő: Teljes munkaidő
A jogviszony ideje: Határozatlan idő
Az állás legkorábban betölthető:
Jelentkezési határidő:
Munkavégzés helye: 7624 Pécs, Ifjúság útja 6.

Részletek

Munkakörhöz tartozó feladatok
Az intézetigazgató részletes feladat- és hatáskörét a Pécsi Tudományegyetem Szervezeti és Működési Szabályzata, valamint a Természettudományi Kar Szervezeti és Működési Szabályzata tartalmazza.
• Képviseli az intézetet, meghatározza helyettesítésének rendjét, valamint kijelöli és visszahívja feladatköri helyettesítőit
• Egyezteti az intézeti tanszékek tantervek kidolgozására, módosítására, illetőleg végrehajtására vonatkozó javaslatait
• Összehangolja az intézeti tanszékek által oktatott tantárgyak programjainak elkészítését, a vizsgakövetelmények, valamint a tananyag meghatározását
• Gondoskodik az intézeti tanszékek tudományos kutatási tervének összehangolásáról, a több intézeti tanszékre kiterjedő kutatások szervezéséről, a tudományos intézetekkel és akadémiai bizottságokkal való együttműködésről
• Koordinálja az intézet, illetőleg az intézeti tanszékek igazgatási és gazdálkodási feladatait
• Meghatározza az intézet éves fejlesztési, beszerzési igényeit
• Összehangolja az intézeti kompetenciákba tartozó képzések szervezését, fejlesztését
• Gyakorolja mindazokat a jogokat, amelyeket jogszabályok, egyetemi vagy kari szabályzatok ráruháznak

Az intézetigazgató vezetői megbízása határozott időtartamra (egyetemi docens munkakör esetén 3, egyetemi tanár munkakör esetén 5 évre), de legfeljebb a hetvenedik életév betöltéséig szól.
Pályázati feltételek
MA/MSc vagy azzal egyenértékű végzettség
PhD és habilitáció
Nyelvvizsgával igazolt, legalább középfokú angol nyelvtudás
Elismert publikációs tevékenység
Idegen nyelvű előadó- és tárgyalókészség
Jelenleg is fennálló munkaviszony a PTE-n
Előnyök
Előnyt élveznek a Kar főállású, teljes munkaidős, máshol jogviszonyban nem álló egyetemi tanárai és habilitált egyetemi docensei
Oktatás- és kutatásszervezés terén szerzett gyakorlati tapasztalat

A jelentkezés csak bejelentkezett felhasználók számára engedélyezett.

1. Regisztráció
2. Belépés regisztrált felhasználóinknak
3. Jelentkezés az álláspályázatra

1. Belépés egyetemi polgároknak
2. Jelentkezés az álláspályázatra
A kiírás utolsó módosítása:
2024. október 14. 15:57
Lejárati idő