Ugrás a tartalomra

egyetemi docens

A(z) Állam- és Jogtudományi Kar (PTE ÁJK) / Polgári Jogi Tanszék álláspályázatot hirdet "egyetemi docens" munkakör betöltésére, az alábbi feltételekkel:

Pályázati azonosító: PTE/001073
Jogviszony típusa: Munkaviszony
Munkaidő: Teljes munkaidő
A jogviszony ideje: Határozatlan idő
Az állás legkorábban betölthető:
Jelentkezési határidő:
Munkavégzés helye: 7622 Pécs, 48-as tér 1.

Részletek

Munkakörhöz tartozó feladatok
•Oktatott tárgya(ka)t magába foglaló tudományág átfogó ismerete és alkotó művelése, tantárgycsoport összefogásához, továbbá a tárgyak tananyagának önálló összeállításához, valamint magas színvonalú előadások tartásához idegen nyelven is szükséges felkészültség
•Az oktatott szakterület anyagának folyamatos tartalmi és módszertani korszerűsítése, illetve az ilyen irányú tevékenység irányítása (pl. jegyzet, tankönyv, szakkönyv írása)
•A doktorjelöltek munkájának irányítása, irányító jellegű részvétel doktori képzésben, habilitált docensek esetében részvétel doktori és habilitációs eljárásokban
•Az oktató és a tudományos munka szervezése
•Rendszeres publikációs, szakirodalmi tevékenység kifejtése hazai és nemzetközi viszonylatban idegen nyelven is
•Rendszeres és sokrétű kapcsolat tartása tudományterületének gyakorlati tevékenységével, tudományos feladatok megoldásának irányítása, pályázati csoportok tevékenységének összefogása, kutatási/szakmai megbízások szerzése
•Tudományos és tudományszervezési tevékenység kifejtése, a hazai és a nemzetközi tudományos közéletben tudományága, intézménye, illetőleg az ország szakmai képviselete
•Kezdeményező és irányító részvétel az intézményben folyó szakmai közéleti munkában, a kari, egyetemi, különösen oktatásszervezési feladatok megoldásában
•Törekvés az egyetemi tanári követelmények teljesítésére

Pályázati feltételek
MA/MSc vagy azzal egyenértékű végzettséggel, doktori fokozattal és habilitációval rendelkezik, vagy az Egyetemi Habilitációs és Habitusvizsgáló Bizottság által megállapított szakmai és tudományos minimumkövetelményeket teljesítette
Egy idegen nyelvből legalább középfokú C típusú nyelvvizsga
Felsőoktatási intézményben folytatott legalább 8 év időtartamú oktatási és kutatási tevékenység. A nyolc évbe öt év szakirányú munkavégzésre irányuló jogviszony beszámítható
Oktató és tudományos, szakmai, illetőleg kiemelkedő művészeti, gyógyító tevékenységével igazolta, hogy alkalmas a hallgatók, a doktori képzésben részt vevők, a tanársegédek tanulmányi, tudományos, illetve szakmai munkájának vezetésére
Idegen nyelven is képes előadás tartására
Rendelkezik az oktatásban szerzett szakmai tapasztalattal
Megfelelő publikációs tevékenységet végez idegen nyelven is
Rendszeres szakmai közéleti tevékenységet folytat
Széleskörű hazai és nemzetközi kapcsolatrendszerrel, valamint szakmai közéleti elismertséggel rendelkezik
Előnyök
PTE-vel a pályázat benyújtásakor fennálló munkaviszony
8 évet meghaladó felsőoktatási gyakorlat
Dokumentált egyéb idegen nyelvi ismeretek

A jelentkezés csak bejelentkezett felhasználók számára engedélyezett.

1. Regisztráció
2. Belépés regisztrált felhasználóinknak
3. Jelentkezés az álláspályázatra

1. Belépés egyetemi polgároknak
2. Jelentkezés az álláspályázatra
A kiírás utolsó módosítása:
2024. március 28. 08:33